Zrefowani

Członkowie zespołu

Agnieszka Snopek
„Reflinka”

wokal, gitara akustyczna

W życiu zawodowym menadżer restauracji, w  „Zrefowanych” wokalistka, gitarzystka oraz mózg operacyjny. Muzyka żeglarska była obecna w jej życiu od zawsze, swój debiut sceniczny miała jako 17 latka. Prócz piosenek żeglarskich fascynuje się folkiem irlandzkim, więc można usłyszeć ją w paru projektach folkowych: Taorluath, Feel The Reel oraz Celtic Trio. Grywa również liryczne ballady z Bartoszem Baltazarem Zbroszczykiem.

Przemek Lisek

wokal, perkusjonalia

Jako trener i konsultant biznesowy od lat związany z występami publicznymi. Śpiewa szanty od czasów liceum, choć zanim został zwerbowany do zespołu śpiewał je dla przyjaciół przy ogniskach oraz w samochodzie. Wychowany nad Jeziorakiem, żeglarz szuwarowo-bagienny od 35 lat, a morski od 10. Założyciel grupy fejsbukowej „Szanty i inne pieśni mokre” oraz współtwórca „Wirtualnego Pubu”. W zespole poza  wokalem oraz konferansjerką reprezentuje rozsądek i dystans siwych włosów.

Radomir Rakowski

skrzypce

Gdy ukończył szkołę muzyczną, na dobre rozstał się z Bachem i spółką na rzecz muzyki etnicznej. Poza grą na skrzypcach ma również zapędy pianistyczne,  kompozytorskie i pisarskie,jest naszym głównym tekściarzem.  Radomir, tak samo jak Królik, jest żywym srebrem w zespole.  Na co dzień uczy zawodowo języka angielskiego.

Tomek Szarszewski

gitara basowa, wokal

Choć Tomek potrafi poskromić wiele instrumentów, to w Zrefowanych szarpie te najgrubsze struny. Jest też naszym najniższym głosem. Udziela się w wielu projektach muzycznych, między innymi w zespole „Horyzont Marzeń”, „Janusz & Przyjaciele” czy zespole „Trójfazowi”, którego jest współzałożycielem. Z pozoru cichy i nieśmiały zwierzolub, ale nie dajcie się tak łatwo zwieść. Na scenie Tomek czuje się jak ryba w wodzie.

Michał Snopek „Królik”

bodhran

Ślubny Reflinki,  najbardziej „postrzelony” z całej załogi Zrefowanych. Totalny zwierz sceniczny, jego niespożyta energia, którą emanuje podczas koncertów, jest nie do poskromienia. W zespole odpowiedzialny jest za równy i tłusty beat oraz elementy humorystyczne.